fbpx

Franciszek PRZYBYŁA

  Franek urodził się 12 listopada 2010 r. jako skrajny wcześniak w 28 tygodniu ciąży. Był tak malutki, że mieścił się w dłoniach rodziców.
Od samego początku miał duże kłopoty ze zdrowiem – wylewy krwi do komór mózgu III stopnia, sepsę, przetaczanie krwi, cukrzycę noworodkową i retinopatię.  Jest prawdziwym Kapralem Dzielniakiem, który każdego dnia prowadzi swoja wielką bitwę o dochodzenie do całkowitej sprawności.

  Franio jest wiotki, ma obniżone napięcie mięśniowe, stąd duże zaburzenia koordynacyjno – ruchowe, które nasilają w związku z zaburzeniami wzroku – nadwzroczność i astygmatyzmem. Jest leczony u wielu specjalistów tj. okulista, gastrolog, neurolog, psycholog, urolog, ortoptysta, kardiolog. Ponadto uczęszcza na zajęcia rehabilitacji ruchowej i psychoruchowej, hipoterapie, korzysta z terapii psychologicznej. Franek posiada orzeczenie o niepełnosprawności oraz orzeczenie o kształceniu specjalnym.
  Franio ma zdiagnozowane:  mózgowe porażenie dziecięce, spektrum autyzmu, obniżone napięcie mięśniowe, zaburzenie Integracji Sensorycznej, zaburzenia przetwarzania słuchowego, pęcherz neurogenny, zaburzenia widzenia w związku z uszkodzeniem drogi wzrokowej.
Zwracamy się do Państwa o pomoc dla Franka i wsparcie, które będzie przeznaczone turnus rehabilitacyjny oraz dalszą jego rehabilitację

   Możesz mu pomóc wpłacając na poniższe konto Fundacji wpisując w tytule przelewów cel „Franciszek Przybyła” 

Fundacja ARMIA PRZYJACIÓŁ

ul. Franciszka Wilka 9, 41-717 Ruda Śląska

Nr. konta: 70 1140 2004 0000 3202 7971 8778

Tytuł przelewu „Franciszek Przybyła”

Udostępnij