fbpx

Podopieczni Fundacji ARMIA PRZYJACIÓŁ

Poniżej przedstawiamy naszych podopiecznych. Zachęcamy do zapoznania się z nimi i do uiszczania darowizn, które są im bardzo potrzebne. Wpłat można dokonywać poprzez przycisk PayPal lub przez bezpośredni przelew na konto, używając danych podanych przy każdym z podopiecznych.

Z góry z całego serca dziękujemy!

 

Justyna i Dawid Soczewka

Justyna i Dawid to wspaniałe rodzeństwo. Niestety zmagają się z wieloma chorobami i problemami, dlatego potrzebują Państwa pomocy.

Dawid urodził się jako wcześniak z hipotrofią wewnątrzmaciczną. Ma stwierdzony autyzm atypowy i afazję motoryczną.

Justyna urodziła się z dużym torbielem szyszynki, który spowodował problemy hormonalne. Do tego pojawiła się kolejna torbiel kieszonki Rathkego. Justyna ma również zdiagnozowaną epilepsię oraz zespół Aspergera.

 

Justyna Soczewka
Dawid Soczewka

Możesz im pomóc wpłacając na poniższe konto Fundacji wpisując w tytule przelewów cel „Justyna i Dawid Soczewka” lub poprzez przycisk „Przekaż darowiznę”

Fundacja ARMIA PRZYJACIÓŁ

ul. Adolfa Kempnego 2/12, 41-711 Ruda Śląska

Nr. konta: 70 1140 2004 0000 3202 7971 8778

Tytuł przelewu ” Justyna i Dawid Soczewka”

Soczewka Kod QR

Karol Szaniawski

Karol urodził się jako wcześniak w 32 tygodniu ciąży. W wyniku sepsy którą przebył w szpitalu doszło do wielu powikłań. Wylewy do mózgu III stopnia, wodogłowie pokrwotoczne. Dziś boryka się z porażeniem mózgowym dziecięcym. Nie chodzi samodzielnie, nie mówi. Komunikuje się za pomocą alternatywnych metod komunikacji. Jest bardzo mądrym, wesołym i pogodnym chłopcem. Dzielnie stawia czoło codziennej rehabilitacji, bardzo się stara żeby stać się jak najbardziej samodzielny. Turnusy rehabilitacyjne i ciężka praca powoli przynoszą efekty. Karol uczy się chodzenia o kulach.

Karol Szaniawski
Karol Szaniawski 2

Możesz mu pomóc wpłacając na poniższe konto Fundacji wpisując w tytule przelewów cel „Karol Szaniawski” lub poprzez przycisk „Przekaż darowiznę”

Fundacja ARMIA PRZYJACIÓŁ

ul. Adolfa Kempnego 2/12, 41-711 Ruda Śląska

Nr. konta: 70 1140 2004 0000 3202 7971 8778

Tytuł przelewu „Karol Szaniawski”

 

Szaniawski Kod QR

Adriana Rozner

W dniu 28 marca 2020r. roku Adriana Rozner wracając z pracy w godzinach popołudniowych jadąc do domu autostradą A1 uległa ciężkiemu wypadkowi komunikacyjnemu. Z takiego wypadku właściwie nie miała prawa wyjść żywa….Ada prawie zginęła. Do dziś nie są znane przyczyny tragedii, nie było bezpośrednich świadków zdarzenia. Samochód którym jechała niedaleko Rybnika dachował uderzając w betonową skarpę . Adriana doznała bardzo poważnych obrażeń , ran i uszkodzeń głowy. Lekarze w celu ratowania jej życia musieli usunąć jej prawie połowę kości czaszki… . Nikt nie wierzył oprócz rodziny, że z tego wyjdzie. Ada zdziwiła jednak wszystkich…. Dziś rodzina prosi o pomoc, bo bardzo chcą ją odzyskać…..

Szpital walka o  życie , a potem o odzyskanie jakichkolwiek jego strzępów pamięci…. W miesiącu czerwcu 2019r.  Ada została zabrana do państwowego ośrodka rehabilitacyjnego. Niestety, jej stan, gdy tam przebywała , cały czas się pogarszał….. Rodzina nie mogła na to pozwolić, zabrali Adę do prywatnego ośrodka rehabilitacyjnego w którym zamiast 20 minut, miała aż 5 godzin rehabilitacji dziennie i najlepszą opiekę. Obrażenia mózgu były tak poważne, że nie miała czucia w rękach i nogach, całkowicie straciła zdolność mowy.

W prywatnej klinice nastąpił jednak przełom! Po kilku miesiącach intensywnej, kompleksowej rehabilitacji i leczenia Ada częściowo na dzień dzisiejszy odzyskała władzę w prawej nodze oraz ręce, zaczęła mówić, samodzielnie jeść posiłki stałe. Kamień spadł rodzinie z serca gdy okazało się , że to, co mówi, jest logiczne, że ma z nimi kontakt.

To olbrzymi postęp, który pozwala mieć nadzieję na odzyskanie kolejnych funkcji, krok po kroku, ona nie zamierza się poddać!. Wierzymy, że dalsza kompleksowa intensywna rehabilitacja zdziała cuda i Ada odzyska zdrowie….

Stan Ady dzięki intensywnej rehabilitacji systematycznie aczkolwiek powoli ulega poprawie. Jednak do całkowitego wyleczenia jest jeszcze daleka i  –  co tu mówić – kosztowna droga. Koszty leczenia Ady są ogromne – do miesiąca października 2020r. było to blisko 18 tysięcy złotych miesięcznie.

Aktualnie Ada jest rehabilitowana w ośrodku „Amed” w Katowicach. Miesięczny koszt rehabilitacji to około 10 tysięcy złotych.

Bardzo prosimy o wsparcie Ady w jej walce o normalne życie.

Adriana Rozner
Adriana Rozner 2

Możesz pomóc Adzie wpłacając na konto:

Fundacja ARMIA PRZYJACIÓŁ

ul. Kempnego 2/12, 41-711 Ruda Śląska

Nr. konta: 70 1140 2004 0000 3202 7971 8778

Tytuł przelewu: Adriana Rozner.

Za wszystkie wpłaty z góry serdecznie dziękujemy.

 

Rozner Kod QR
dane do wsparcia
Udostępnij