fbpx

Wiktor MAZURKIEWICZ

Wiktor przyszedł na świat jako zdrowy, pełny energii chłopiec. Niestety, w wieku 3,5 lat nasze życie niespodziewanie się zmieniło, u Wiktora zdiagnozowali Zespół nerczycowy. 

Choroba ta charakteryzuje się nadmiernym wydalaniem białka. Głównymi objawami są obrzęki, wysokie ciśnienie krwi i zwiększone ryzyko zakrzepów. 

Po otrzymanej diagnozie rodzice chłopca byli w szoku, w ich życiu doszło do wielu zmian. Wspólne, rodzinne spędzanie czasu odbywało się w szpitalnych salach. W tym momencie zaczęła się walkę o zdrowie i życie dziecka!

Wiktor codziennie przyjmuje garść leków, rodzice kontrolują jego ciśnienie. Sprawdzany jest poziom białka w moczu i kontrolowany jest bilans płynów.
Niestety terapia sterydowa/immunosupresyjna wpływa na jego odporność przez co często łapie infekcje. Dodatkowo pojawiła się kolejna komplikacja, którą jest niedobór wzrostu. Jedynym sposobem na poprawę wzrostu jest terapia hormonalna. Niestety nie zakwalifikowano Wiktora do leczenia w ramach finansowania. 

Wiktor jest pod opieką wielu specjalistów, ma nauczanie indywidualne i niestety nie ma kontaktu z rówieśnikami co odbija się to na jego stanie psychicznym. 

Bardzo prosimy o pomoc i wsparcie! 

Rodzice Wiktora i Zarząd Fundacji ARMIA PRZYJACIÓŁ

 

Możesz pomóc Wiktorowi wpłacając na konto:

Fundacja ARMIA PRZYJACIÓŁ

ul. Franciszka Wilka 9, 41-717 Ruda Śląska

Nr. konta: 27 1140 2004 0000 3102 8448 6666

Tytuł przelewu: Wiktor Mazurkiewicz

Za wszystkie wpłaty z góry serdecznie dziękujemy.

Udostępnij